Gra pojedyncza mężczyzn w tenisie ziemnym na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Gra pojedyncza mężczyzn w tenisie ziemnym na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908
1904 1912
Miejsce  Wielka Brytania
Londyn
Termin 6–11 lipca 1908
Liczba ekip 9
Liczba sportowców 31
Złoty medal Złoty medal Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Josiah Ritchie
Srebrny medal Srebrny medal Cesarstwo Niemieckie Otto Froitzheim
Brązowy medal Brązowy medal Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Wilberforce Eaves
Tenis na
Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908
Tennis pictogram.svg
Kort otwarty
gra pojedyncza mężczyźni kobiety
gra podwójna mężczyźni
Hala
gra pojedyncza mężczyźni kobiety
gra podwójna mężczyźni

Rywalizacja w grze pojedynczej mężczyzn w tenisie ziemnym na IV Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Londynie trwała od 6 do 11 lipca. W turnieju startowało 31 zawodników z 9 krajów. Złoty medal zdobył Josiah Ritchie z Wielkiej Brytanii, srebrny Otto Froitzheim z Cesarstwo Niemieckie, a brązowy Wilberforce Eaves również z Wielkiej Brytanii[a].

Drabinka

Faza finałowa

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
                                                   
   Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Josiah Ritchie 6 6  
 III Republika Francuska Maurice Germot 0 0 k  
   Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Josiah Ritchie 2 6 6 6  
   Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Wilberforce Eaves 6 1 4 1  
 Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Wilberforce Eaves 6 7 6
   Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Charles Dixon 3 5 3  
     Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Josiah Ritchie 7 6 6
   Cesarstwo Niemieckie Otto Froitzheim 5 3 4
   Cesarstwo Niemieckie Otto Froitzheim 6 6 5 6  
 Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii George Caridia 4 1 7 1  
 Cesarstwo Niemieckie Otto Froitzheim 2 6 6 6
   Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii John Richardson 6 1 4 4  
 Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii John Richardson 6 6 6
   Kanada Charles Brown 3 1 0  

Faza początkowa

1 runda   2 runda   3 runda   Ćwierćfinały
 
     Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Josiah Ritchie 6 6 6  
     Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Vincent Gauntlett 1 4 1  
       Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Josiah Ritchie 6 6 6  
       Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Walter Crawley 1 2 1  
     Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Walter Crawley
     Wolny los  
       Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Josiah Ritchie 6 6
       III Republika Francuska Maurice Germot 0 0 k
     III Republika Francuska Maurice Germot  
     Wolny los  
       III Republika Francuska Maurice Germot 7 6 6
       Cesarstwo Niemieckie Heinrich Schomburgk 5 4 2  
     Cesarstwo Niemieckie Heinrich Schomburgk
     Wolny los  
 
1 runda   2 runda   3 runda   Ćwierćfinały
 Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Wilberforce Eaves 6 6 6  
 Cesarstwo Austrii Rolf Kinzl 3 1 0      Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Wilberforce Eaves  
     Wolny los  
       Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Wilberforce Eaves 8 7 7  
       Cesarstwo Niemieckie Moritz von Bissing 6 5 5  
     Cesarstwo Niemieckie Moritz von Bissing 6 6 6
     Cesarstwo Austrii Arthur Zborzil 1 4 4  
       Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Wilberforce Eaves 6 7 6
 Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Charles Dixon 6 7 6        Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Charles Dixon 3 5 3
 Cesarstwo Niemieckie Friedrich Wilhelm Rahe 2 5 4      Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Charles Dixon 6 6 6  
     Królestwo Węgier Dezsö Lauber 1 0 0  
       Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Charles Dixon 6 6 6
       Czechy (kraina) Bohuslav Hykš 1 2 3  
     Czechy (kraina) Bohuslav Hykš 7 6 3 6
     Królestwo Węgier Jenő von Zsigmondy 5 4 6 0  
 
1 runda   2 runda   3 runda   Ćwierćfinały
 Cesarstwo Niemieckie Otto Froitzheim 6 6 6  
 Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Kenneth Powell 3 1 4      Cesarstwo Niemieckie Otto Froitzheim 6 6 6  
 Cesarstwo Niemieckie Oscar Kreuzer 6 6 6      Cesarstwo Niemieckie Oscar Kreuzer 2 3 3  
 Cesarstwo Austrii Fritz Felix Piepes 1 1 3        Cesarstwo Niemieckie Otto Froitzheim 6 11 6  
       Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii James Parke 4 9 4  
     Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii James Parke 6 6 6
 Królestwo Węgier Ede Tóth 6 2      Królestwo Węgier Ede Tóth 1 3 2  
 Czechy (kraina) Jozef Micovský 2 1k        Cesarstwo Niemieckie Otto Froitzheim 6 6 5 6
       Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii George Caridia 4 1 7 1
     Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii George Caridia 6 6 6  
     Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Harold Kitson 1 3 1  
       Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii George Caridia 6 3 6 6
 Kanada Richard Powell 6 6 6        Kanada Richard Powell 4 6 4 2  
 Holandia Christiaan van Lennep 4 1 2      Kanada Richard Powell 2 6 6 6
     Czechy (kraina) Ladislav Žemla 6 0 4 1  
 
1 runda   2 runda   3 runda   Ćwierćfinały
 
     Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii John Richardson  
     Wolny los  
       Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii John Richardson 6 6 6  
       Kanada James Foulkes 2 4 3  
     Kanada James Foulkes 6 6 6
     Holandia Roelof van Lennep 2 4 3  
       Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii John Richardson 6 6 6
       Kanada Charles Brown 3 1 0
     Kanada Charles Brown  
     Wolny los  
       Kanada Charles Brown 6 6 6
       Czechy (kraina) Karel Robetín 2 1 2  
     Czechy (kraina) Karel Robetín
     Wolny los  
 

Uwagi

  1. Nie odbył się mecz o trzecie miejsce. Przypadło ono zawodnikowi, który przegrał ze złotym medalistą w półfinale.

Bibliografia